Hakkımızda

Hakkımızda

Türkiyenin öncü dişli markası
1975 den beri

Firmamız, 1975 yılında Paşalar Dişli Sanayi ismiyle, Karatay Sanayi Sitesinde kurulmuştur.

2000 yılında isim değişikliği yaparak, Hatve Dişli Sanayi ismiyle Büsan Özel Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasına taşınıp faaliyetine devam etmiştir.

2019 yılında firmamız şirket yapısında ve kurumsal kimliğinde değişiliğe giderek Hatvemak Dişli Otomotiv San.Tic.ve Ltd.Şti. ismi ile faaliyetine devam etmektedir.

Firmamızın üretim konuları arasında, Tarım makineleri için komple şanzıman, Balya makinesi ve Biçerdöverler için dişli ve yedek parça imalatı yapmaktadır.

İş Makinaları için diferansiyel ayna mahruti dişlileri, düz helis dişliler, istavroz dişlileri, istavroz taşıyıcı kutular ve poyra kapakları üretmektedir.

Traktör ve Hafif Ticari Araçlar için diferansiyel ayna mahruti dişlileri, düz helis dişliler, istavroz dişlileri, istavroz taşıyıcı kutular üretmektedir.

Üretilmekte olan ürünlerimiz iç piyasaya bayilerimiz aracılığı ile, ihraçımız ise direkt ve dolaylı olarak yapılmaktadır. İhracat yaptığımız bazı ülkeler ise Almanya, İran, Irak, Mısır, Rusya, Kazakistan, Cezayir, Filistin, Kolombiya, Brezilya.

Ürünlerimizin kalitesini sürekli olarak artırmak için müşterilerden gelen istekleri AR-GE departmanımız tarafından geliştirerek üretimimize yansıtarak ürünlerimiz verimliliğini artırmaktır.

Firmamızın Politikaları

Kaliteli Ürün

Müşterilerimizin istek ve beklentileri doğrultusunda, ürünümüzle ilgili yasal ve teknik mevzuat şartlarına uygun olarak en uygun fiyatta, en kaliteli ürünleri üretmek

Çalışan Becerisi

Çalışanlarımız en önemli kaynağımızdır" felsefesi ile çalışanlarımızın bilgi ve becerilerini sürekli geliştirmek

 

Teknoloji Yatırımı

Şirketimizin başarısını ve ürünlerimizin kalitesini artırmaya yönelik, teknolojik araştırma-geliştirme faaliyetlerine yatırımlar yapmak

İşbirliği

Sistemin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz tedarikçilerle kalite konusunda işbirliği yaparak,ürünlerimizin iç ve dış pazarda satışını artırmak