Üretim

Üretilmekte olan dişliler birinci sınıf çelikten dövülmüş taslaklar kullanılarak üretildiğinden, ürünler mukavemet ve dayanıklılık açısından oldukça verimlidir. Dövme işlemi sonrası dövülmüş taslaklar CNC tezgahlarda işlendikten sonra GLEASON sistem tezgahlarda diş kesimi yapılmakta ve test edilmektedir. Yüksek teknoloji gazlı sistem ısıl işlem fırınlarında sementasyon işlemi yapıldıktan sonra dişliler CNC tezgahlarda hassas bir şekilde taşlanıp, GLEASON tezgahlarda alıştırılarak eşleştirilmekte ve üretimin her aşamada kalite kontrol işlemlerinden geçirilerek üretilmektedir.

Üretim sonunda ürünler ambalajlanarak sevkiyata hazır hale gelmektedir.

Firmamız üretim tesisi yatırımlarını spiral-hipoid ayna mahruti dişli ve düz-konik ayna mahruti dişli üretimine ait makinalarda yoğunlaştırmış olup difransiyel ayna mahruti dişlisi ve istavroz dişli takımı üretim seviyesi üst düzeydedir. Difransiyel ayna mahruti dişli üretiminde GLEASON sistemi kullanılmakta ve AGMA standartlarına göre üretim yapılmaktadır.

ÜRETİM KAPASİTESİ

Ürün Min. Modül Max. Modül Min. Çap Max. Çap Üretim Kapasitesi
Spiral ve Hipoid Ayna Mahruti Dişli 1 mn 24 mn 50 mm 800 mm 30.000 Takım
Düz Konik Dişli 1 mn 10 mn 30 mm 250 mm 25.000 Takım
Düz – Helis Dişli 1 mn 12 mn 20 mm 800 mm 30.000 Adet

Kalite

Firmamız, kurulduğu günden bugüne kadar kaliteden ödün vermeyen bir anlayışla üretim yapmaktadır.

Kontrol Politikamız

Kaliteden ödün vermeyen üretim anlayışı!

Firmamız üretmiş olduğu ürünlerin teknik olarak ihtiyacı olan materyalleri özenle seçerek üretim yapmakta ve izlenmesi gereken tüm üretim proseslerini özenle kontrol ederek uygulamaktadır.

Firmamızın üretiminde en çok önem verdiği konuların başında kalite gelmektedir. Kalite sadece en son aşamada değil üretimin her aşamasında titizlikle kontrol edilmektedir.

Firmamızın, izlemiş olduğu üretim formlarıyla kalite sürekli kontrol edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Bu sayede üretim sırasında oluşabilecek olası sorunlar sürekli takip edildiğinden, sorun oluşması halinde problemin hangi aşamada oluştuğu tespit edilip giderilmekte, kalitesiz ve hatalı üretim engellenmektedir.

Firmamızın sahip olduğu test, analiz ve ölçüm cihazlarıyla üretim aşamasındaki yarı mamullerin kalite kontrolünü büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda üretime ve kalite kontrol sonucuna ait raporlar ürünlerle beraber teslim edilmektedir.